Dlaczego uważamy, że Drupal jest najlepszym z CMSów?

CMS Drupal
Aktualnie konkurują po między sobą trzy CMSy WordPres, Jomla i Drupal. Każdy z nich ma wielu zwolenników, którzy przekonują o wyższości jednego nad drugim. Niewątpliwie każdy ma jakieś zalety i każdy można zastosować w różnych projektach. Najpopularniejszy jest niewątpliwie WordPres, który ma ponad 140 milionów użytkowników. Łatwy w budowie pierwszej własnej strony, szybka prosta instalacja, dużo pluginów i darmowych skórek, można łatwo zmienić i dostosować w zasadzie wszystko, ale jest problem z ewentualną wydajnością serwera jeśli strona się rozrośnie. Jest to CMS dla początkujących, którzy nie muszą zbyt wiele wiedzieć o CSS, HTML, php i serwerze etc.  
Drupal jest obecnie trzecim pod względem popularności systemem zarządzania treścią, ale pierwszym pod względem technicznym i najwydajniejszym. Strony zazwyczaj ładują się szybciej i mają szybszy czas reakcji niż te wykonane w WordPressie czy Joomli. Drupal potrzebuje mniej  zasobów systemowych niż konkurencyjne CMSy. Można w nim zbudować prostego bloga i rozbudowaną stronę korporacyjną.
Jest najbardziej elastyczny i konfigurowalny z trzech systemów zarządzania treścią. Jak wszystkie systemy dla bezpieczeństwa wymaga stałej aktualizacji rdzenia, modułów i wsparcia technicznego.